WhatsApp'a Yeni Özellik: Mesajlar Düzenlenebilecek!
Sosyal

WhatsApp'a Yeni Özellik: Mesajlar Düzenlenebilecek!

Son zamanların en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Uygulamanın son sürümü ile artık gönderdiğiniz mesajları düzenleyebileceksiniz. Bu özellik sayesinde, yazdığınız yanlış kelime ya da cümlelerden sıkıntı duydukça, mesajınızda değişiklik yapabileceksiniz. Bu yeni özelliğin kullanımı oldukça kolay ve aşağıda detaylarına bir göz atacağız.

WhatsApp, yeni özelliği ile kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Özellikle gönderdiğiniz mesajlarda yaptığınız yazım hataları ya da yanlış kelime kullanımları, karşı tarafa yanlış bir mesaj gönderdiğinizi düşündürebilir. Eski sürümlerde ise bu tarz bir hatanın düzeltilmesi ya da mesajın tamamen silinmesi gerekiyordu. Ancak yeni özellik sayesinde, gönderdiğiniz mesajı sadece birkaç dokunuşla düzenleyebileceksiniz.

Daha önceki sürümlerde silinen mesajlar ancak karşı tarafın mesaj geçmişinde görülebiliyor, ancak bu yeni özellik sayesinde mesaj tamamen değiştirilebilir hale geliyor. Bu özellik sadece metin tabanlı mesajlarda değil, birçok görsel paylaşımın da düzenlemesine olanak sağlıyor.

Peki bu özellik nasıl kullanılacak? WhatsApp’ın son sürümüne güncelleme yaptıktan sonra, bir mesaj gönderdiğiniz sohbet ekranı açın. Sonrasında, gönderdiğiniz mesajın üzerine uzun basın. Çıkan menüde ‘Düzenle’ seçeneğine tıklayın ve mesajda yapmak istediğiniz değişiklikleri yapıp ‘Gönder’e basın. Bu kadar kolay!

Elbette, WhatsApp’ın bu yeniliğinden yararlanmanın bazı kısıtlamaları var. Mesajınızı sadece son 7 dakika içinde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, mesajı düzenlemeniz halinde karşı taraf düzenlemenizden haberdar olacak. Yani, örneğin ‘Bugün saat 20:00’ yazdığınız mesajı daha sonra ‘Bugün saat 21:00’ olarak düzenlerseniz, karşı taraf bu değişikliği görür.

WhatsApp, bu yenilikle birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verirken, kullanışlı bir mesajlaşma uygulaması olmaya devam ediyor. Sonuç olarak, WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde, artık gönderdiğimiz mesajlardaki hataları kolaylıkla düzeltebileceğiz. Bu da özellikle iş hayatında ya da özel hayatımızda yanlış anlaşılmaların önüne geçebilir.

Henüz hiç yorum yapılmadı.
Yorum Yap

Son Paylaştığımız İçeriklerden Öncelikli Haber Almak İstermisiniz?

Hemen E-Posta Abonesi Olarak Son Yazıların E-Posta Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz.