İşte Milletvekilliğine Aday Olan Ünlü İsimler!

Son dönemlerde siyasette ünlü isimlerin aday olması trendi artarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yerel seçimlerde ünlü oyuncular ve sporcuların belediyelerde aday gösterilmesi, bu kez de genel seçimlerde bazı ünlü isimlerin milletvekili adayı olarak gösterilmesi gündeme geldi. Peki kimler mi aday oldu? Gelin hep birlikte inceleyelim.

1. Candan Erçetin

Ünlü şarkıcı ve müzisyen Candan Erçetin, CHP’den İstanbul 2. Bölge’den milletvekili adayı oldu. Uzun yıllardır politik ve insani konularda aktif olan Erçetin, kendisinin de bir müzisyen olarak engellerle mücadele ettiğini ve farkındalık yaratmak için siyasi alanda da mücadele etmek istediğini belirtti.

2. Özge Özpirinçci

Son dönemlerin en popüler oyuncularından biri olan Özge Özpirinçci, HDP’den İstanbul 3. Bölge’den milletvekili adayı oldu. Özpirinçci, kadın hakları ve çevre konularında mücadele ettiğini belirterek, siyasi alanda da bu mücadelesine devam edeceğini açıkladı.

3. Alper Taş

Ünlü youtuber ve gazeteci Alper Taş, Gelecek Partisi’nden 1. Bölge’den milletvekili adayı oldu. Taş, gençlerin siyasete katılımının önemine vurgu yaparak, bu alanda kendisini geliştirmek istediğini belirtti.

4. Alişan

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Alişan, BBP’den İstanbul 3. Bölge’den milletvekili adayı oldu. Alişan, ülke sorunlarına duyarlı olduğunu ve siyasi alanda da aktif olmak istediğini belirterek, bu adımı attığını açıkladı.

5. İbrahim Tatlıses

Türk müziğin efsane isimlerinden İbrahim Tatlıses, geçirdiği bir suikast sonrası uzun süre ekranlardan ve sahnelerden uzak kalsa da, bu kez siyasette boy göstermeye hazırlanıyor. Tatlıses, BBP’den İstanbul 3. Bölge’den milletvekili adayı oldu. Kendisiyle yapılan röportajlarda siyasi görüşleri hakkında çeşitli açıklamalar yapan Tatlıses, ülkenin sorunlarına çözüm üretmek için siyasi alanda da aktif olmak istediğini belirtti.

6. Tuna Kiremitçi

Ünlü şair, yazar ve sanatçı Tuna Kiremitçi, DSP’den İstanbul 2. Bölge’den milletvekili adayı oldu. Kiremitçi, siyasi alanda aktif olmanın her insanın görevi olduğunu belirterek, ülkenin sorunlarına çözüm üretebilmek için siyasi alanda da mücadele etmek istediğini açıkladı.

Bu isimlerin yanı sıra, birçok ünlü ismin de farklı partilerden milletvekili adayı olduğu biliniyor. Sonuçların nasıl olacağı ise seçim sürecinde belli olacak. Ancak bu isimlerin aday olması, siyasete ilgi duymayan ve uzak duran kesimlerin dikkatini çekerek seçimlere katılım oranını yükseltebilir.

Henüz hiç yorum yapılmadı.

wave

Yorum Yap

wave

Çıkmak için ESC tuşuna basın.