Dead Island 2 İnceleme Puanları Hayal Kırıklığı Yaratıyor: Yıllarca Bekledik Ama...

Yıllarca Bekledik Ama: Dead Island 2 İnceleme Puanları Beklenenden Daha Düşük

Zombie temalı oyunların hayranlarına müjde, uzun süredir beklenen Dead Island 2 sonunda piyasaya çıktı. Fakat oyunun çıkışı, beklentileri karşılamak bir yana, hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Dead Island 2, inceleme puanları beklenenden daha düşük çıkınca, hayranlar oyunu eleştirmek ve hayal kırıklıklarını dile getirmek için sosyal medyada ve oyun forumlarında bir araya geldiler.

Dead Island 2, serinin önceki oyunu olan Dead Island'dan beş yıl sonra çıkması planlanmıştı. Oyunun geliştiricisi Techland, serinin sonraki oyunu olan Dying Light'ın geliştirilmesi için Dead Island ile aralarındaki işbirliğini durdurdu ve Dead Island 2'nin geliştirilmesi için Yager Development ile anlaştı. Fakat oyunun geliştirilmesi sırasında Yager Development, oyunu tamamlama konusunda sorunlar yaşadı ve Techland ile aralarındaki işbirliği tekrar başladı. Techland, bir süre sonra Dead Island 2'nin geliştirilmesini üstlenmeyeceğini açıkladı ve oyunun geliştirilmesine Sumo Digital tarafından devam edildi.

Böylesine karmaşık bir geliştirme sürecinin ardından, Dead Island 2'nin hayranları, oyunun kesinlikle harika olacağına inanıyorlardı. Fakat sonunda oyun piyasaya sürüldüğünde, hayranların beklentilerini karşılayamadı. Oyunun grafikleri ve oynanışı bazı eleştiriler aldı. Hikaye de hayranların beklentilerini karşılamadı ve oyuncular, karakterlerin pek de ilginç olmadığına dikkat çektiler.

Bununla birlikte, Dead Island 2'nin eleştirileri arasında olumlu yorumlar da yer alıyor. Birçok eleştirmen, oyunun açık dünya yapısını övdü ve oyunun co-op modunda oynayarak arkadaşlarla keyifli zaman geçirildiğini belirtti.

Yıllarca bekledikten sonra, hayranların Dead Island 2'nin bekledikleri kadar iyi çıkmayacağını kabul etmeleri çok zor oldu. Fakat oyunun kötü eleştirileri ile birlikte, önceki oyunlarına bağlı kalmak isteyen hayranların siyah çerçeve gözlük satın almaları gerektiği söylendi. Dead Island 2, açık dünya zombie temalı bir oyun olmaya devam ediyor, fakat hayal kırıklığı yaratan eleştirileri sebebiyle, serinin hayranları arasında konuşulan tek şey, Techland'ın diğer projelerinde nasıl başarılı olduğu hakkında oldu.

Henüz hiç yorum yapılmadı.

wave

Yorum Yap

wave

Çıkmak için ESC tuşuna basın.